سامانه‌ی آموزش تا اطلاع ثانوی غیرفعال است.

دانشگاه گنبد کاووس از زمان تاسیس، از سامانه‌های دانشگاهی فردوسی (سدف) برای خدمات آموزشی خود استفاده نموده است که تاکنون با شایستگی جوابگوی نیازهای دانشگاه بوده است. اما با توجه به توسعه‌ی دانشگاه در سال‌های اخیر، تغییرات بسیار زیاد در حوزه‌ی فناوری و همه‌گیر شدن ابزارهای قابل حمل، نیاز به یک نرم‌افزار جامع‌تر و مدرن‌تر که بتواند علاوه بر حوره‌ی آموزشی خدمات حوزه‌های دیگر دانشگاه مانند دانشجویی، پژوهشی و ... را نیز ارائه نماید احساس می‌شد.

پس از نیازسنجی و تحقیقات فراوان، نرم‌افزار سادا که سال‌هابا موفقیت در دانشگاه‌های مختلف ایران مورد استفاده قرار گرفته است انتخاب گردید که مراحل نهایی راه‌اندازی آن در حال انجام می‌باشد. امیدواریم که با استفاده از این نرم‌افزار خدمات بهتری را به شما دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارمندان محترم دانشگاه ارائه نماییم.

هم‌اکنون نرم‌افزار قبلی (سدف)، غیر فعال شده و مراحل انتقال اطلاعات به سامانه‌ی جدید در حال انجام می‌باشد. به محض آماده شدن سامانه‌ی جدید، اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق وب‌سایت دانشگاه و از طریق پیامک انجام خواهد شد.

از دانشجویان و اساتید محترم خواهشمندیم برای مشاهده و ثبت نمرات پایان ترم منتظر اطلاع‌رسانی رسمی دانشگاه باشند و از تماس مستقیم با اداره‌ی آموزش و مرکز کامپیوتر خودداری نمایند.